48" x 3/4" Stainless Steel Moveable Foodservice Gas Hose Connector Kit FEDGH48-CL
FREE SHIPPING*
* See shipping policy
Stainless Steel Moveable Foodservice 48" Gas Connector Kit FEDGH48-CL Features:
  • For use with moveable and caster-mounted equipment that is moved on a regular basis
  • Corrugated 304 stainless steel tubing is flexible, durable, and corrosion resistant
  • End Fittings Carbon steel; zinc trivalent chromate
SHIPPING: In Stock at FED Clearance Warehouse Read more
Shipping: Requires 5 to 7 Business Days
SKU: #FEDGH48-CL
Categories: CLEARANCE CORNER
[ts_button link="https://foodserviceequipmentdepot.com/wp-content/uploads/2025/07/47873_47872_47871_47775_CommercialGasHose_SpecSheet.pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]Download Spec Document[/ts_button]
Model: FEDGH48-CL
Size: 3/4"
Length: 48" (1219 mm)
[ts_button link="https://foodserviceequipmentdepot.com/wp-content/uploads/2025/07/47775-478871-47872-47873_Gas-Hose-Kit_manual.pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]DOWNLOAD INSTRUCTION MANUAL[/ts_button]
Specifications Descriptions
No Specifications
You May Also Like
Save up to 30% on Commercial Kitchen Essentials!