60" Sliding Glass 2 Door Back Bar Cooler CBBGDS2-60CC
FREE SHIPPING*
* See shipping policy
61" 2 Sliding Glass Door Back Bar Cooler CBBGDS2-60CC Features:
  • Exterior covered in an easy to maintain black vinyl with sliding glass doors
  • Counter tops and interiors are made with Type 304 stainless steel
  • Adjustable/removable plastic coated shelves
  • Refrigeration system holds 33°F to 38°F (-0.5°C to 3.3°C) for optimum food preservation
  • Removable door gasket for easy cleaning and service
  • R290 refrigerant
  • Foamed-in polyurethane cell insulation
SHIPPING: Requires 3 to 4 Business Days https://youtu.be/U383QXg8MG4 Read more
Shipping: Requires 5 to 7 Business Days
SKU: #CBBGDS2-60CC
Categories:
[ts_button link="https://foodserviceequipmentdepot.com/wp-content/uploads/2025/10/CBBGDS2-60CC.pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]Download Spec Document[/ts_button]
Specifications Descriptions
No Specifications
Save up to 30% on Commercial Kitchen Essentials!