Clearance 12" Blue Lava 20" Deep Griddle Flat Top NG/LP Gas BLGM12-20D-CL2
FREE SHIPPING*
* See shipping policy
Clearance Blue Air Griddle BLGM12-20D Features:
THE FED, CALGARY’S QUALITY USED COMMERCIAL FOOD EQUIPMENT SUPPLIER.
The FED Clearance is The Best for Less!
https://youtu.be/xVt-kCna9H0
Read more
Shipping: Requires 5 to 7 Business Days
SKU: #BLGM12-20D-CL2
Categories: CLEARANCE CORNER
[ts_button link="https://foodserviceequipmentdepot.com/wp-content/uploads/2025/05/blue-air-blgm12-20dspecsheet-241211me4yxm.pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]Download Spec Document[/ts_button]
Exterior Dimensions ( L x D x H ): 12" W x 30" D x 15 1/4" H Net Weight: 124lbs Pressure NG: 4" WC / Propane: 10" WC Burners: 1 Total B.T.U: 29,000
Specifications Descriptions
No Specifications
You May Also Like
Save up to 30% on Commercial Kitchen Essentials!