Clearance 36" Blue Lava NG/LP Gas Countertop Charbroiler BLCB36-CL2
FREE SHIPPING*
* See shipping policy
https://youtu.be/xVt-kCna9H0
Read more
Shipping: Requires 5 to 7 Business Days
SKU: #BLCB36-CL2
Categories: CLEARANCE CORNER
Countertop, stainless steel design, heavy duty, gas (36"W x 28-3/4"D x 15-3/8"H), 105,000 BTU/H
[ts_button link="https://admin.blueairfse.com/download/products/64b6c51bc9f54BLCB36_opt.pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]Download Spec Document[/ts_button]
Exterior Dimensions ( L x D x H ): 36" W x 28 3/4" D x 15 3/8" H Net Weight: 180 lbs Pressure NG: 4" WC / Propane 10" WC Burners: 3 counts Total B.T.U: 105,000
[ts_button link="https://admin.blueairfse.com/download/products/INSTALLATION%20&%20OPERATION%20MANUAL(Charbroiler).pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"] DOWNLOAD INSTRUCTION MANUAL[/ts_button]
Specifications Descriptions
No Specifications
You May Also Like
Save up to 30% on Commercial Kitchen Essentials!