Clearance 48" Blue Lava 24" Deep Griddle Flat Top LP/NG Gas BLGM48-24D-CL2
FREE SHIPPING*
* See shipping policy
Clearance Blue Air Griddle BLGM48-24D Features:
THE FED, CALGARY’S QUALITY USED COMMERCIAL FOOD EQUIPMENT SUPPLIER.
The FED Clearance is The Best for Less!
https://youtu.be/xVt-kCna9H0
Read more
Shipping: Requires 5 to 7 Business Days
SKU: #BLGM48-24D-CL2
Categories: CLEARANCE CORNER
[ts_button link="https://admin.blueairfse.com/download/products/64b81852c22beBLGM48-24D_opt.pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]Download Spec Document[/ts_button]
Exterior Dimensions ( L x D x H ): 48" W x 33 1/2" D x 15 1/4" H Net Weight: 516 lbs Pressure NG: 4" WC / Propane: 10" WC Burners: 4 counts Total B.T.U: 120,000
Specifications Descriptions
No Specifications
You May Also Like
Save up to 30% on Commercial Kitchen Essentials!