Clearance Blue Lava 24" Wide Gas 4 Burner Range Oven NG/LP Gas BLR24-4B-CL2
Shipping: Requires 5 to 7 Business Days
SKU: #BLR24-4B-CL2
Categories: CLEARANCE CORNER
[ts_button link="https://admin.blueairfse.com/download/products/BLR24-4B_opt.pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]Download Spec Document[/ts_button]
Exterior Dimensions ( L x D x H ): 24" W x 31 1/2" D x 56" H Net Weight: 268 lbs Pressure LPG: 10" WC / NG: 5" WC Burners Hot Plate : 4 counts / Oven : 1 count Total B.T.U: 120,000 / 132,000 (Hot Plate), 30,000 (Oven)
[ts_button link="https://admin.blueairfse.com/download/products/INSTALLATION%20&%20OPERATION%20MANUAL(Gas%20Range)%20(1).pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]Download Instruction Manual[/ts_button]
You May Also Like
Save up to 30% on Commercial Kitchen Essentials!