Clearance Blue Lava 36" Wide 6 Burner Hot Plates NG/LP Gas BLHP36-CL2
FREE SHIPPING*
* See shipping policy
Clearance Blue Air Hot Plates BLHP36 Features:
THE FED, CALGARY’S QUALITY USED COMMERCIAL FOOD EQUIPMENT SUPPLIER.
The FED Clearance is The Best for Less!
https://youtu.be/xVt-kCna9H0
Read more
Shipping: Requires 5 to 7 Business Days
SKU: #BLHP36-CL2
Categories: CLEARANCE CORNER
[ts_button link="https://admin.blueairfse.com/download/products/BLHP36_opt.pdf" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]Download Spec Document[/ts_button]
Exterior Dimensions ( L x D x H ): 36" W x 28 3/4" D x 12 7/8" H Net Weight: 154 lbs Pressure NG: 4" WC / Propane: 10" WC Burners: 6 counts Total B.T.U: 168,000
Specifications Descriptions
No Specifications
You May Also Like
Save up to 30% on Commercial Kitchen Essentials!