Clearance Blue Lava 48" Wide 8 Burner Hot Plates NG/LP Gas BLHP48-CL2
FREE SHIPPING*
* See shipping policy
Clearance Blue Air Hot Plates BLHP48 Features:
THE FED, CALGARY’S QUALITY USED COMMERCIAL FOOD EQUIPMENT SUPPLIER.
The FED Clearance is The Best for Less!
https://youtu.be/xVt-kCna9H0
Read more
Shipping: Requires 5 to 7 Business Days
SKU: #BLHP48-CL2
Categories: CLEARANCE CORNER
Hot Plate, countertop, heavy duty stainless steel construction, eight lift-off burner, gas.
[ts_button link="https://admin.blueairfse.com/download/products/BLHP48_opt.pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]Download Spec Document[/ts_button]
Pressure: NG: 4" WC / Propane: 10" WC Burners: 8 Total B.T.U: 224,000
Specifications Descriptions
No Specifications
You May Also Like
Save up to 30% on Commercial Kitchen Essentials!