Clearance Blue Lava 60" Wide Gas 10 Burner Range Oven NG/LP Gas BLR60-10B-CL2
Shipping: Requires 5 to 7 Business Days
SKU: #BLR60-10B-CL2
Categories: CLEARANCE CORNER
[ts_button link="https://admin.blueairfse.com/download/products/BLR60-10B_opt.pdf" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" target="_blank" add_icon="1" font_icon="fas fa-file-pdf" alignment="ts-aligncenter"]Download Spec Document[/ts_button]
Exterior Dimensions ( L x D x H ): 60" W x 31 1/2" D x 56" H Net Weight: 598 lbs Pressure LPG: 10" WC / NG: 5" WC Burners: 10 counts Total B.T.U: 300,000 / 400,000 (Hot Plate), 70,000 (Oven)
You May Also Like
Save up to 30% on Commercial Kitchen Essentials!